Gezi Ekipmanları Seyahat Rehberi

Hangi sırt çantasını almalıyım? Gezi ve seyahat için en uygun sırt çantası tavsiyeleri..

Hangi sırtçantasını almalıyım? Sırtçantası en az kaç litre olmalı? Sırtçantası nasıl seçilir?

Aslında bu sorunun cevabı sizde. Sizin ne kadar süre ile seyahat edeceğiniz ve giderken yanınızda ne götürmek istediğinizdir önemli olan. Kimi insan günlük kıyafetini değişmek isterken, kimi için bu sorun olmamaktadır. Ben şahsen az eşya ile gidip, dönüşte bulduğumu alıp gelen bir yapıdayım. Malum siparişler çok oluyor 🙂 O yüzden aslında bu sorunun cevabı sizdedir.

Nasıl bir sırt çantası almalıyım?

Öncelikle boyunuzla uyumlu bir çantayı tercih ediniz. Sizden büyük sırt çantası sizi zorlayacaktır. ve çanta büyüdükçe hem siz gezerken, hem de ziyaret ettiğiniz yerlerde sizi bir hayli zorlayacaktır. O yüzden öncelikle seyahatte sizin ihtiyaç duyacağınız şeyleri bir yere toplayın ve ortalama kaç litre yer kaplayacağını düşünerek bir sırt çantası alın. Almadan önce mutlaka deneyin derim. Deneme imkanı olmayan kişilerde hesapladığı ortalama litrenin 5-10 fazlasını tercih edebilir.

Sırt çantası tek başına yeterli midir?

Dediğim gibi bu soru/soruların cevabı aslında sizde. Ama bu konuda hayati bir tavsiyem vardır. GÜNLÜK SIRT ÇANTASI! evet o küçük çanta sizin için bir poşetten farksız olsada, önemli, zayi olmaması gereken eşyalarınız için büyük bir nimettir. Pasaport, kamera, telefon, para vb. eşyalarınız için büyük kurtarıcıdır. Sonuçta bu dünya da iyi insanlar kadar da art niyetli insanlar çok. Herhangi bir hırsızlığa karşı size faydası olacaktır. Önemli eşyalarınızı göğüs kısmınıza denk gelecek şekilde çantanızı taşıyabilir ve huzurlu bir seyahat geçirebilirsiniz.

Peki sırt çantasını nereden alabilirim?

Google üzerinden araştırırsanız bir çok siteye denk geleceksiniz elbette ama çanta hakkında çeşitli sitelerde ki yorumları okumadan almayın derim. Ortalama fiyatlar ise 50 Litre olanlar 150-250, 75 litre olan 250-350, 100 litre olanlar ise 350+ TL şeklinde fiyatlanmaktadır. Alternatif alışveriş olanaklarınıda değerlendirmeyi unutmayın.

Mesela Aliexpress, Gearbest benzeri çin sitelerini değerlendirebilirsiniz. Hem güzel hem de ucuz ürünler bulabilirsiniz. Mesela ben bu linkte ki ürünü aldım ve kullanışından memnunum.

Şöyle bir toparlamak gerekirse, yine en başta dediğim gibi sizin ihtiyacınız doğrultusunda size en uygunu yine siz bilirsiniz. Umarım bu konuda size faydamız olmuştur.. Bol seyahatler..

Yazar Hakkında

Türk Gezgin

Türk Gezginler, 2016 Aralık ayı içinde faaliyete geçmiştir. Gezip gördüğümüz, gezip gördüğünüz(!) her sokağı, şehri, ülkeyi takipçileriyle buluşturma amacıyla bir araya gelmiştir.

Bir yorum yap